Szkoła Podstawowa w Czerwonce

Utworzono dnia 29.04.2024
„Jest wolą Stwórcy by związek człowieka z naturą był związkiem mądrego i szlachetnego gospodarza i opiekuna a nie nierozważnego eksploratora”.
Jan Paweł II
W naszą planetę musimy inwestować i o nią dbać, jest to nasz dom. Jeśli go zniszczymy, innego mieć nie będziemy.
W dniu 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi w naszej szkole, jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Dodatkowo wzięliśmy udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”.
Celem tego ważnego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego oraz promowanie zachowań proekologicznych. Głównym tematem tego święta są działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.
Uczniowie klasy VI przygotowali tematyczną gazetkę oraz przedstawili prezentację dotyczącą Dnia Ziemi. Społeczność szkolna włączyła się także w akcję „Sprzątamy dla Polski” poprzez sprzątanie terenów nieopodal szkoły.
Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi !!!
•Sadź drzewa wokół siebie
•W swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom
•Załóż hotel dla owadów
•Zrezygnuj z koszenia trawnika
•Gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu
•Jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru
•Staraj się naprawiać przedmioty, zamiast wymieniać je na nowe
•Pamiętaj o segregacji śmieci
•Podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach
•Oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło
•Korzystaj z drewna i rób to odpowiedzialnie – wykorzystuj surowiec jak najdłużej, koniecznie pozyskiwany w sposób zrównoważony.

Utworzono dnia 29.04.2024, 06:30

Licznik odwiedzin: